Ivan Vodochodský

Mgr. Ivan Vodochodský, Ph.D., je sociolog. Od roku 2008 pracuje v týmu mediálních analytiků společnosti Newton Media, kde se zabývá například analýzami vyváženosti televizního a rozhlasového vysílání a jejich metodikou nebo kontinuálními analýzami mediálního obrazu některých klíčových korporátních klientů. Disertační práci obhájil na katedře sociologie UK FSV, kde předtím několik let vyučoval metody kvalitativního výzkumu a biografickou sociologii. Kvalitativní a biografický výzkum aplikoval zejména na zkoumání sociálních nerovností a genderu, jako vyučující a výzkumník v oboru genderových studií působil také na katedře Gender studies UK FHS.

Mimo této odborné práce se zajímá také o sociální a vzdělávací problematiku, několik let například spolupracoval s Centrem pro komunitní práci Střední Čechy, pro které zpracovával podkladové analýzy pro komunitní plány sociálních služeb. Je rovněž spoluzakladatelem spolku Trnkový květ, který založil a zřizuje základní devítiletou školu ZŠ TRNKA v Dobříši. 

Projekt TL04000176 COVID-19 infodemie: AI komunikační platforma potlačující infodemii ve vazbě na novinářskou a mediální etiku
je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA

Projekt TL04000176 AI komunikační platforma potlačující infodemii ve vazbě na novinářskou a mediální etiku je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies v rámci platformy Google Analytics. Více informací o fungování těchto nástrojů je k dispozici ZDE. Tyto soubory cookies můžete odmítnout v nastavení svého prohlížeče, případně je můžete v prohlížeči i vymazat.