Petr Herian

Ing. Petr Herian je absolventem Fakulty strojní na ČVUT, obor přístrojová a regulační technika. V roce 1995 založil společnost NEWTON Media (dříve NEWTON I.T.) která se pod jeho vedením stala největší středoevropskou společností monitorující mediální trh.

V roce 2008 založil společnost NEWTON Technologies, a.s., která se ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci zaměřuje na systémy rozpoznávání hlasu. Špičková technologie nachází rychle uplatnění v médiích, v justici, ve zdravotnictví i v dalších oborech. Umožňuje hendikepovaným osobám ovládat počítač hlasem, komunikovat se světem a zvyšuje jejich uplatnění na trhu práce.

Petr Herian se opakovaně stal finalistou soutěže Manažer roku, je členem Manažerského klubu při České manažerské asociaci a mezinárodní organizace FIBEP - Fédération Internationale des Bureaux d` Extraits de Presse. Je spoluautorem unikátního patentovaného systému na zpracovávání informací (1995) a též spoluautorem knižní publikace 10 let v českých médiích (Portál 2005). Petr Herian je od roku 2011 členem odborné poroty v soutěži Novinářská cena.

Petr Herian aktivně pomáhá řadě nadací – Nadace Naše dítě, projekt Pomozte dětem, Centrum Paraple, Informační centrum neziskových organizací, Fond slepých Brailcom, Konto Bariéry, Unie neslyšících, projekt Duhový most a další.

Projekt TL04000176 COVID-19 infodemie: AI komunikační platforma potlačující infodemii ve vazbě na novinářskou a mediální etiku
je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA

Projekt TL04000176 AI komunikační platforma potlačující infodemii ve vazbě na novinářskou a mediální etiku je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies v rámci platformy Google Analytics. Více informací o fungování těchto nástrojů je k dispozici ZDE. Tyto soubory cookies můžete odmítnout v nastavení svého prohlížeče, případně je můžete v prohlížeči i vymazat.