Veronika Macková

Mgr. Veronika Macková, Ph.D., působí na Fakultě sociálních věd UK jako akademický pracovník. Podílí se na výuce praktických žurnalistických předmětů, a také na Historii české sportovní žurnalistiky. Mezi oblasti jejího výzkumného zájmu patří sportovní žurnalistika, audiovizuální žurnalistika, žurnalistika umělé inteligence a medializace handicapovaných. Od roku 2008 pracuje jako sportovní redaktorka pro Českou televizi. 

Na Fakultě sociálních věd se podílí na projektech: TAČR (Proměna etických aspektů s nástupem žurnalistiky umělé inteligence, Umělá inteligence, média a právo), PROGRES 19 (Společensko-vědní aspekty zkoumání lidského pohybu II), Specifický vysokoškolský výzkum 2014–2021, je členkou týmu Střediska žurnalistiky umělé inteligence a Akademického senátu FSV UK.

Kontakt: veronika.mackova@fsv.cuni.cz

Vybrané publikace:

Projekt TL04000176 COVID-19 infodemie: AI komunikační platforma potlačující infodemii ve vazbě na novinářskou a mediální etiku
je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA

Projekt TL04000176 AI komunikační platforma potlačující infodemii ve vazbě na novinářskou a mediální etiku je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies v rámci platformy Google Analytics. Více informací o fungování těchto nástrojů je k dispozici ZDE. Tyto soubory cookies můžete odmítnout v nastavení svého prohlížeče, případně je můžete v prohlížeči i vymazat.