Kvůli pandemii koronaviru ukončilo svou činnost více než 60 redakcí ve Spojených státech a jejich počet i nadále roste

10. 3. 2021


Kvůli koronavirové pandemii se mnoho menších redakcí ve Spojených státech dostalo do potíží. Problémy řešily omezením tisku, povinnou dovolenou pro zaměstnance, nebo v krajním případě jejich propouštěním. Někdy ani tato opatření nestačila a redakce musely ukončit svou činnost. Většinou se jednalo o menší lokální redakce, často s dlouholetou tradicí, které se zaměřovaly na dění v místní komunitě.


Podle průzkumu z roku 2018 přestalo ve Spojených státech v letech 2004-2018 vycházet zhruba 1800 novinových publikací. Většinou se jednalo o týdeníky pro menší místní komunity. Tento trend sice přetrvává i nyní v průběhu koronavirové krize, avšak zvýšil se počet redakcí, které se slučují, popřípadě těch, které přechází pouze na online zpravodajství. Mnoho z nich ukončilo svou činnost bez povšimnutí veřejnosti, proto Poynter vypracoval seznam redakcí, které se musely sloučit s jinými, či ukončily svou činnost úplně. Tento seznam je pravidelně aktualizován.

10. 3. 2021 | Autorky: Klára Bohunická, Veronika Macková

Projekt TL04000176 COVID-19 infodemie: AI komunikační platforma potlačující infodemii ve vazbě na novinářskou a mediální etiku
je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA

Projekt TL04000176 AI komunikační platforma potlačující infodemii ve vazbě na novinářskou a mediální etiku je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies v rámci platformy Google Analytics. Více informací o fungování těchto nástrojů je k dispozici ZDE. Tyto soubory cookies můžete odmítnout v nastavení svého prohlížeče, případně je můžete v prohlížeči i vymazat.