Nová kniha: Příručka datové žurnalistiky

1. 9. 2021


Příručka datové žurnalistiky v sobě kombinuje kritickou reflexi i praktický vhled do datové žurnalistiky a slouží nejen jako učebnice, ale také jako bohatý zdroj informací pro tento nově vznikající obor. Čtenářům nabízí několik rozmanitých pohledů na to, jaká je praxe datové žurnalistiky ve světě a jaké jsou důsledky datafikace ve zpravodajství.


Ve více než 50 kapitolách zkoumají vědci a odborníci na tuto oblast práci potřebnou k zajištění produktivity technologií a dat pro novinářské účely. Poskytuje také „pohled do zákulisí“. Kniha obsahuje rubriky o problematice práce s daty nebo s jejich shromažďováním.

1. 9. 2021 | Autorka: Natálie Pančochářová

Projekt TL04000176 AI komunikační platforma potlačující infodemii ve vazbě na novinářskou a mediální etiku
je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA

Projekt TL04000176 AI komunikační platforma potlačující infodemii ve vazbě na novinářskou a mediální etiku je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu ÉTA

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies v rámci platformy Google Analytics. Více informací o fungování těchto nástrojů je k dispozici ZDE. Tyto soubory cookies můžete odmítnout v nastavení svého prohlížeče, případně je můžete v prohlížeči i vymazat.